У петак, 16. јуна, у Свечаној сали школе, представљена је нова монографија Митровачке гимназије, која на 230 страна, уз преко 600 фотографија, говори о животу школе у периоду од 1990. до 2023. године. Аутор монографије је професор математике Ђорђе Домазет.

У музичком делу програма учествовали су Хор “Serbica” под управом Владимира Опачића и тамбурашки оркестар „Срем“ који води Зорица Опачић. У програму су казивали: Кристина Бурић, Марија Чубрило, Ива Лалић, Вук Будошан и Душан Зељковић. Гости: Александра Бараћ, Станислав Милошевић, Дубравка Вејновић, Милан Мандић и Сања Тодић. Домаћин: Мирјана Ђорђевић. Видео укључења: Милан Корњача, Милијана Николић, Владимир Банчевић и Срђан Динчић. Ликовни сегменти: Милан Кардаш. Техничка подршка: Владимир Вулетић, Лазар Кузминац, Радослав Нешић и Душан Дошен. Видео материјал: Ђорђе Домазет. Режија: Катица Бабић. Фотографије и видео запис промоције: Фото „Ципар“.