Ученици наше гимназије имали су прилику да другог дана пролећа ове године, на Светски дан шуме, 21.03.2024. послушају предавање успешног студента Шумарског факултета Универзитета у Београду Растка Антонића. Растко је врло успешан у свом одабиру занимања и заљубљеник је у природу и природне ресурсе, па је ово била прилика да се ученици наше школе и других основних и средњих школа које смо угостили упознају са темом „Односа човека према природи и шуме према човеку“. Да је шума једно право непроцењиво богатство, показао нам је Растко, упознајући све присутне са Молитвом шуме и Св. Јевстатијем Плакидом и значајем културе коју требамо поседовати према шумским добрима. Напослетку, у дворишту наше гимназије, симболично, ученици IV/2 и другари из шумарског смера ПШХ школе посадили су два црвена храста, као симбол завета на чување шуме и природе у целини. Два стабла црвеног храста дар су професора и студената Шумарског факултета у Београду.