Ученици Митровачке гимназије као и сваке године показали су изузетан успех на бројним спортским такмичењима из одбојке, кошарке, баскета 3х3, стоног тениса, фудбала, рукомета.

Што се тиче одбојке, женска екипа освојила је прво место на општинском такмичењу, а 2. место на окружном. Мушка екипа освојила је 2. место на општинском.

Када је у питању кошарка, мушка и женска екипа Митровачке гимназије освојила је 1. место на општинском, на окружном такмичењу мушка екипа освојила је 1. место, а 3. место на међуокружном. Мушка и женска екипа освојиле су  1. место на општинском у баскету 3х3, на окружном такмичењу мушка екипа је освојила 1. место и, а 2. место на међуокружном.

Ученици Митровачке гимназије узели су учешће и на такмичењу у стоном тенису где је мушка и женска екипа освојила 1. место на општинском такмичењу, а на окружном је мушка екипа освојила 2. место.

Наши спортисти такмичили су се и у рукомету где је на општинском такмичењу женска екипа освојила 1. место, а  мушка екипа 2. место.

Честитамо и желимо срећу у даљим такмичењима!