Ученици наше школе са професорима физике присуствовали су предавању института за нуклеарне науке „Винча” одржаном у Галерији „Лазар Возаревић” где је организована презентација о анализама које се раде на културним добрима, као вид сарадње науке и културе.

Анализе које Институт спроводи, значајно доприносе утврђивању старости и аутентичности културних артефаката. Предавачи, др Маја Гајић Квашчев и др Велибор Андрић пружили су детаљан увид у технике које помажу у проучавању и очувању културних добара, а ученици су имали јединствену прилику да се непосредно упознају са начинима на које се наука примењује у области културе.

Упознавање са овом научном дисциплином представља још један пример примене савремених научних знања у хуманистичким и друштвеним наукама.