СВЕТОСАВСКЕ ПОВЕЉЕ 2020.

Школска 2018/19 за гимназијалце је била једна од најуспешнијих година по питању резултата на такмичењима до сада. Велики број ученика такмичио се на највишим нивоима, а најбољи од њих освојили су неко од прва три места. С обзиром на то, ове године са поносом можемо да се похвалимо са чак 25 награда „Светосавска повеља“!
Следећи ученици, и њихови ментори, биће награђени овом престижном наградом:

СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ
1. Зоран Маховац
I место – Републичко такмичење из књижевности „Књижевна олимпијада“
ментор: Катица Бабић, проф.
2. Тамара Јовановић
I место – Републичко такмичење из књижевности „Књижевна олимпијада“
ментор: Наташа Недимовић, проф.
3. Исидора Божић
I место – Републичко такмичење из књижевности „Књижевна олимпијада“
ментор: Наташа Недимовић, проф.
4. Сара Радивојевић
I место – Републичко такмичење из књижевности „Књижевна олимпијада“
ментор: Наташа Недимовић, проф.
5. Јелена Виторовић
II место – Републичко такмичење из књижевности „Књижевна олимпијада“
ментор: Катица Бабић, проф.
6. Михаило Маховац
II место – Републичко такмичење из српског језика и језичке културе
ментор: Катица Бабић, проф.
7. Дуња Панић
II место – Републичко такмичење из књижевности „Књижевна олимпијада“
ментор: Катица Бабић, проф.
8. Ђорђе Дабић
III место – Републичко такмичење из књижевности „Књижевна олимпијада“
ментор: Сандра Петровић, проф.
9. Винета Стојковић
III место – Републичко такмичење из књижевности „Књижевна олимпијада“
ментор: Наташа Недимовић, проф.

ПРИРОДНЕ НАУКЕ
10. Славко Крстић
I награда – Републичко такмичење „Мислиша“
ментор: Александра Пантић, проф.
11. Марко Ђанић
I место – Републичко такмичење „Национална еколошка олимпијада“
ментор: Сања Бачванин, проф.
12. Јелена Виторовић
I место – Републичко такмичење „Национална еколошка олимпијада“
ментор: Сања Бачванин, проф.
13. Данило Митровић
II награда – 41. Математички турнир (Првенство средњих школа у математици)
ментор: Биљана Милутинов, проф.
14. Славко Крстић
II награда – 41. Математички турнир (Првенство средњих школа у математици)
ментор: Александра Пантић, проф.
15. екипа: Данило Митровић, Никола Дугошија, Душан Ђуричић, Славко Крстић
II награда – 41. Математички турнир (Првенство средњих школа у математици)
ментори: Биљана Милутинов, Александра Пантић, Ђорђе Домазет
16. Душан Костић
II место – Републичко такмичење „Национална еколошка олимпијада“
ментор: Сања Бачванин, проф.
17. Нађа Фундук
II место – Републичко такмичење „Национална еколошка олимпијада“
ментор: Сања Бачванин, проф.
18. Михајло Зорић
II место – Републичко такмичење „Национална еколошка олимпијада“
ментор: Сања Бачванин, проф.
19. Душан Ђуричић
III награда – 61. Државно такмичење из математике
ментор: Ђорђе Домазет, проф.
20. Славко Крстић
III награда – 57. Државно такмичење из физике
ментор: Марија Куруцић,проф.

ДРУШТВЕНЕ НАУКЕ
21. Anna Sokolova
II место – Републичко такмичење из енглеског језика
ментор: Марина Јовић, проф.
22. Бошко Јанковић
II место – Државно такмичење из историје
ментор: Зорица Вукмир, проф.
23. Ана Михаљевић
III место – Републичко такмичење из латинског језика
ментор: Зорица Обрадовић, проф.
24. Данило Митровић
III место – Државно такмичење из историје
ментор: Милорад Јевремовић, проф.

ЛИКОВНО СТВАРАЛАШТВО
25. Ивана Чутурић
II место – Републичко такмичење ученичког ликовног стваралаштва
ментор: Александра Кутузов Антић, проф.


Награде ученицима и менторима ће бити уручене 27.01.2020. године у сали I Скупштине града Сремска Митровица са почетком у 12 часова.
ЧЕСТИТАМО нашим најбољим ђацима и њиховим менторима на постигнутом успеху!

You may also like...