СВЕТОСАВСКЕ ПОВЕЉЕ 2019.

Школска 2017/18 за гимназијалце је била једна од успешнијих година по питању резултата на такмичењима. Велики број ученика такмичио се на највишим нивоима, а најбољи од њих освојили су неко од прва три места. С обзиром на то, ове године можемо да се похвалимо са невероватних 16 награда „Светосавска повеља“!
Следећи ученици, и њихови ментори, биће награђени овом престижном наградом:

  1. Матија Шеремет, VIII разред,
    I награда – 8.математичка интернет олимпијада. Математичко друштво „Архимедес“, Београд
    ментор: Биљана Милутинов, проф.
  2. Матија Шеремет, VIII разред,
    II место – Првенство Србије у оријентирингу, Дивчибаре, категорија МОШ 14
    ментори: Душко Радојчић, тренер; Драгана Предић, проф.
  3. Зоран Маховац, II разред,
    I место – Републичко такмичење из књижевности „Књижевна олимпијада“, Сремски Карловци
    ментор: Катица Бабић, проф.
  4. Ленка Ристивојевић, IV разред,
    II место – Републичко такмичење из књижевности ученика средњих школа, Београд
    ментор: Катица Бабић, проф.
  5. Винета Стојковић, II разред,
    III место – Републичко такмичење из књижевности „Књижевна олимпијада“, Сремски Карловци
    ментор: Наташа Недимовић, проф.
  6. Ленка Ристивојевић, IV разред,
    III место – Републичко такмичење из књижевности „Књижевна олимпијада“, Сремски Карловци
    ментор: Катица Бабић, проф.
  7. Ања Шкорић, I разред,
    III место – Републичко такмичење из књижевности „Књижевна олимпијада“, Сремски Карловци
    ментор: Наташа Недимовић, проф.
  8. Ана Михаљевић, I разред,
    III место – Републичко такмичење из српског језика и језичке културе, Тршић
    ментор: Добрила Носовић, проф.
  9. Лара Витас, II разред,
    III место – Републичко такмичење из књижевности „Књижевна олимпијада“, Сремски Карловци
    ментор: Наташа Недимовић, проф.
  10. Михаило Маховац, II разред,
    III место – Републичко такмичење из српског језика и језичке културе, Тршић
    ментор: Катица Бабић, проф.
  11. Славко Крстић, III разред,
    II награда – 60. Државно такмичење из математике, Београд
    ментор: Александра Пантић, проф.
  12. Никола Дугошија, I разред,
    II награда – 40. Математички турнир, Београд (Првенство средњих школа у математици), Математичко друштво „Архимедес“
    ментор: Александра Пантић, проф.
  13. Славко Крстић, III разред,
    II награда – 56. Државно такмичење из физике, Ниш
    ментор: Марија Куруцић, проф.
  14. Никола Дугошија, Душан Костић, Славко Крстић, Тамара Дражић – ЕКИПА ШКОЛЕ, I – IV разред,
    III награда – 40. Математички турнир, Београд (Првенство средњих школа у математици), Математичко друштво „Архимедес“
    ментори: Александра Пантић, проф.; Ђорђе Домазет, проф.; Биљана Милутинов, проф.
  15. Исидора Лазић, IV разред,
    II место – Републичко такмичење из енглеског језика, Београд
    ментор: Марина Јовић, проф.
  16. Славко Стевић, IV разред,
    II место – Првенство Р.Србије у атлетици, Нови Пазар, ученици СШ – скок у вис
    ментори: Мирослав Ерак, тренер; Владимир Бандо, проф.

Награде ученицима и менторима ће бити уручене 27.01.2019. године у великој сали Скупштине града Сремска Митровица са почетком у 12 часова.
ЧЕСТИТАМО нашим најбољим ђацима и њиховим менторима на постигнутом успеху!

You may also like...