УПИС

УПИС  У  ПРВИ РАЗРЕД ГИМНАЗИЈЕ

Упис у први разред гимназије је у понедељак 9. јула и уторак 10. јула од 8 до 15 часова.

За упис је потребно:

• Сведочанства из основне школе  и уверење о завршеној основној школи и положеном завршном испиту (два плава документа)
  • Извод из матичне књиге рођених (може копија)
  • Попуњен картон ученика (образац се добија у гимназији)

Важно

Од ове школске године, по новом наставном плану,  ученици првог разреда треба  (поред грађанског васпитања, или верске наставе и другог страног језика) да изаберу два изборна предмета од понуђена четири:

1. Примењене науке
2. Здравље и спорт
3. Језик медији и култура
4. Уметност и дизајн

Оцене из ових предмета улазе у просек ученика.
Приликом уписа у гимназију у понедељак, или уторак, ученици ће се изјаснити за грађанско или верску, други страни језик и за 2 од понуђена 4 изборна предмета.
Молимо све родитеље, ученика који уписују први разред гимназије, да ишчитају текст о изборним предметима са овог линка и помогну својој деци да се приликом уписа у школу определе за 2 изборна предмета. Све додатне информације, можете добити у школи приликом уписа.

УПИС У СЕДМИ РАЗРЕД У МИТРОВАЧКОЈ ГИМНАЗИЈИ ЈЕ У ТОКУ!

Ученици који су положили пријемни испит могу се уписати у 7. разред у нашој школи сваког радног дана до 12 часова. Упис је могуће обавити до 15.07. или након 15.08.2018., због радова који ће бити актуелни у школи у том периоду. За упис је потребно:

• сведочанства 5. и 6. разреда
  • извод из МКР